|
De pandemie heeft ons doen vergeten hoe het oude normaal er ook alweer uitzag. We zijn meer thuis gaan werken, scholen gingen dicht en zo veranderde ons leven voor 1.5 jaar compleet. Nu het lijkt alsof we het corona virus achter ons gaan laten komen nieuwe vraagstukken op. Zo ook in het onderwijs. Hoe gaan de leerlingen weer wennen aan het samenwerken in grotere groepen? Hoe verbeter je de groepsdynamiek na zo lang op afstand van elkaar gewerkt te hebben? Cultuur kan hierbij helpen! Cultuur verbetert groepsdynamiekNadat de leerlingen ruim 1.5 jaar vanuit thuis les gehad hebben of alleen op school kwamen in kleine groepjes, is het enorm wennen nu er weer met zijn allen naar school gegaan mag worden. Om deze overgang goed te introduceren kan je kunst en cultuur inzetten. Kleinkunstig helpt je hierbij graag een handje! Door middel van onze uiteenlopende culturele projecten voor op school. Deze dagprojecten laten de leerlingen niet alleen kennis maken met cultuur maar ze verzorgen ook de nodige verdieping. Even helemaal weg van het presteren binnen vakken en juist vrij nadenken en creatief jezelf ontwikkelen. In ieder dagproject zitten elementen van samenwerken. De professionele workshopdocenten stimuleren de leerlingen om samen tot ideeën, eindproducten en oplossingen te komen. Theater in de klasEen van onze persoonlijke favorieten is de theatersportbattle die we organiseren. Door deze vorm van theater workshops maken de leerlingen op actieve wijze kennis met theater. Door het theater spelen en het competitie element dat hieraan toegevoegd wordt stellen de leerlingen zich open voor elkaar en cultuur! Zo leert deze theater workshop hen samenwerken, creatief denken en improviseren! Een bewogen dag die de perfecte combinatie is tussen sport en podium kunst, op deze manier keken leerlingen niet eerder naar toneel spelen. En juist omdat het een beetje buiten de comfort zone is en net iets anders is dan een gemiddelde schooldag werkt dit perfect om weer met elkaar als groep in te checken!
|
| https://www.kleinkunstig.nl |
Veelgestelde vragen
Hoe kan cultuur helpen bij het herstel van groepsdynamiek op school?▼
Cultuur en kunst helpen leerlingen om op creatieve wijze samen te werken na lange tijd op afstand. Door culturele projecten leren ze elkaar beter kennen en ontwikkelen ze samen ideeën en oplossingen.
Wat is een theatersportbattle?▼
Een theatersportbattle is een interactieve workshop waarbij leerlingen door theater en competitie-elementen elkaar beter leren kennen. Het combineert sport en podiumkunst om samenwerking en creativiteit te stimuleren.
Welke vaardigheden leren leerlingen van theaterworkshops?▼
Leerlingen leren samenwerken, creatief denken, improviseren en zichzelf beter uitdrukken. Deze vaardigheden helpen hen om zich opener op te stellen voor elkaar en voor cultuur.
Waarom zijn culturele dagprojecten beter dan normale lesuren?▼
Culturele dagprojecten bieden een afwisseling van het gewone schoolrooster. Ze stimuleren vrij nadenken en creatieve ontwikkeling zonder prestatie-druk, wat ideaal is voor het herstel van groepsbanden.
Hoe helpt cultuur leerlingen om weer aan samenwerken te wennen na corona?▼
Cultuur biedt een laagdrempelige manier voor leerlingen om in groep actief bezig te zijn. Door samen aan creatieve projecten te werken herstellen ze natuurlijk hun groepsdynamiek en vertrouwen in elkaar.